Koupání miminka - Právě jsme se vrátili domů z porodnice

 

Gratulujeme, právě jste se vrátili z porodnice a přivezli jste si svůj vzácný uzlíček radosti domů. S narozením miminka se celý váš život otočí vzhůru nohama. Každodenní činnosti spojené s péčí o miminko jsou pro vás nové a je přirozené, že se při nich budete potýkat ať už s menšími nebo většími problémy. Společnost Baby Patent s potěšením sdílí několik snadno proveditelných tipů, díky nimž se stane koupání vašich miminek oblíbenou součástí dne.

Jak často miminko koupat?

Dříve bylo doporučováno koupat miminko denně, ale nejnovější lékařské poznatky tento fakt vyvrací. Četnost koupání se bude odvíjet od stavu pokožky miminka, která je velmi tenká a citlivá a její ochranný film není ještě plně vyvinut. Při koupeli se tento ochranný film, tvořený vlhkostí a mázkem, smývá a dětská pokožka se tak stává náchylnější. Novorozená miminka je vhodné koupat 1x za dva až tři dny, interval pro děti se sklony k ekzémům a alergiím bude ještě větší. Sama jistě brzy přijdete na to, jak častá koupel vašemu miminku vyhovuje.

Ikdyž miminko nebudete koupat každý den, je potřeba každý den zkontrolovat a očistit všechny kožní záhyby, aby se předešlo vzniku opruzenin.

Kdy je nejvhodnější doba na koupání?

Odpovědí je, kdykoli budete chtít! Nejlepší je vybrat si čas, kdy nebudete ničím rušeni. V prvních týdnech je to těžké, protože váš život se zdá být jedním dlouhým nepřetržitým kolotočem mezi krmením a přípravou na něj.  Zkuste se vyvarovat koupele, kdy je vaše miminko hladové nebo naopak právě nakojené. Mnoho rodičů využívá čas koupele jako čas přípravy ke spánku, takže v podvečer je skvělý nápad.

 

Zde je váš průvodce krok za krokem!

  1. Připravte si vše potřebné na dosah - mycí prostředky, osušku, čistou plenku a oblečení. Ujistěte se, že je v místnosti příjemně teplo, aby se vaše miminko nenachladilo.

  2. Naplňte vaničku vodou. Vaničky Aquascale má vestavný teploměr, který automaticky monitoruje teplotu vody, což vám umožní provést veškerá nezbytná opatření pro nastavení správné teploty vody. Ideální teplota koupele pro miminko je mezi 35 - 38 °C. Speciálně navržený jedinečný ergonomický tvar vaničky, spolu s protiskluzovou podložkou, byl vytvořen pro zafixování dětí do šesti měsíců v ideální poloze při koupání.

  3. Přineste své miminko do prostoru koupele a svlékněte ho.

  4. Položte miminko do vaničky. Během koupele ho pravidelně polévejte vodou, aby neprochladlo.

  5. Jemnou žínkou a vhodnou kosmetikou jemně otřete nejprve obličej a vlásky, pak tělíčko a končetiny. Na závěr umyjte zadeček a hýždě. Zkontrolujte a umyjte záhyby za ušními boltci, na krčku, končetinách, v podpaží, podkolení, tříslech, zadečku a genitálu.

  6. Po koupeli miminko položte na suchý ručník nebo osušku a jemně ho osušte. Jeho pokožku ošetřete vhodným přípravkem a oblékněte ho. Při zvedání miminka z vaničky dávejte pozor, děti jsou kluzké, když jsou mokré.