Dne 26.6.2024 bude provoz naší společnosti zcela uzavřen z důvodu konání inventury. V tento den nebude probíhat expedice objednávek. Děkujeme za pochopení. Tým Baby Patent

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Níže  uvedené  obchodní  podmínky  platí  pro  nákup  v  internetovém  obchodě  www.babypatent.cz. Podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (dodavatel) a kupujícího (zákazník).

1. Společnost

DN FORMED Brno s.r.o., IČ: 46982604 DIČ: CZ46982604, sídlo: Hudcova 76a, 612 00 Brno, e-mail: dnformed@dnformed.cz, tel. č.: +420 532 198 888. Všechny potřebné iniciály najdete také v kontaktech. Obchodní podmínky jsou platné do doby vydání nových obchodních podmínek.

2. Objednávka

Kupní smlouva, na jejímž základě je realizován prodej zboží prodávajícím kupujícímu, vzniká na základě závazného potvrzení objednávky. Za závazné se považuje potvrzení o přijetí objednávky do systému elektronické objednávky.

STORNO OBJEDNÁVKY ZE STRANY KUPUJÍCÍHO:

  • Kupující má právo stornovat objednávku bez udání důvodu kdykoli před jejím závazným potvrzením. Po závazném potvrzení objednávky jen v případě, že prodávající nesplní smluvené podmínky dodání. V případě stornování potvrzené objednávky je kupující povinen uhradit prodávajícímu škodu vzniklou tímto jednáním. Prodávající uplatní právo na úhradu škody zejména v  případě  nákupu  zboží  "na objednávku", které  bylo  nutné  na přání  zákazníka  obstarat  nebo  v případě, že v souvislosti se zajištěním zboží došlo již k vynaložení prokazatelných nákladů, jako zbytečná doprava atp.

STORNO OBJEDNÁVKY ZE STRANY PRODÁVAJÍCÍHO:

  • Bez udání důvodu.

Zboží se již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží. V případě, že tato situace nastane, prodávající bude neprodleně kontaktovat kupujícího za účelem dohody o dalším postupu. V případě, že kupující zaplatil již část nebo celou částku kupní ceny, bude mu tato částka převedena zpět na jeho účet nebo adresu  v nejkratším možném termínu (nejpozději však do 10 pracovních dnů).     

3. Odstoupení od kupní smlouvy (zásilkový obchod)

Odstoupení od kupní smlouvy se dále řídí zákonem č. 367/2000 Sb. (více  v dalších bodech). V souladu se zákonem č. 367/2000 Sb. máte jako zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Toto právo je podmíněno nákupem jako fyzická osoba (nikoliv na IČ). Rozhodnete-li se pro odstoupení v této lhůtě, žádáme Vás o dodržení uvedených podmínek v sekci „Reklamace a vrácení zboží“.

4. Cena a charakteristika zboží

  • Ceny jsou uvedeny na stránkách jednotlivých výrobků a v objednávce.
  • Všechny ceny v obchodě jsou koncové, včetně DPH 21%.
  • Název zboží a jeho hlavní charakteristiky jsou uvedeny na stránkách jednotlivých produktů.


5. Dodací podmínky

  • Dodávky předmětu plnění (objednaného zboží) budou dle dostupnosti produktu a provozních možností prodávajícího realizovány v co nejkratším termínu, obvykle do 72 hodin od potvrzení objednávky, ve výjimečných případech může být dodací lhůta delší, po domluvě s kupujícím.
  • Místo odběru je stanoveno na základě objednávky kupujícího. Za splnění dodávky se považuje dodání předmětu plnění na uvedené místo. Dopravu na adresu určení zajišťuje prodávající. Daňový doklad, dodací list, formulář vratky nepoužitého zboží do 14 dní je součástí zaslaného e-mailu. Návody k produktům jsou dostupné v sekci "Návody".
  • Rozvoz zboží zajišťujeme po celé České republice službou DPD. Náklady na dopravu zboží rozlišujeme podle výše objednávky. Viz sekce „Přepravní a platební podmínky“.


6. Odpovědnost za vady zboží a záruka

Nedílnou součástí obchodních podmínek jsou reklamační podmínky, které jsou v plném znění v sekci „Reklamace a vrácení zboží“. 

7. Akční zboží

U zboží označeného titulkem akce, novinky nebo výprodej je stav platný do vyprodání zásob nebo do odvolání.

8. Prodej a platba za zboží

  • Prodávající je majitelem zboží a prodává jej kupujícímu (zákazníkovi).
  • Zboží je majetkem prodávajícího do doby úplného zaplacení ceny zboží. Uhrazení plné částky je provedeno buďto osobně na provozovně prodávajícího, dobírkou v místě předání zboží (skrze smluvní spediční společnost), platební kartou u e-shopu, platební bránou u e-shopu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je  povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

9. Závěrečná ustanovení

Tyto Obchodní podmínky jsou platné pro všechny obchodní případy uzavírané mezi společností DN FORMED Brno s.r.o., IČ: 46982604 DIČ: CZ46982604 a kupujícím. Kupujícím se rozumí fyzická osoba stejně jako osoba právnická. Právní vztahy obou smluvních stran vzniklé na základě uzavřené objednávky se řídí v případě fyzické osoby ustanoveními občanského zákoníku, v případě právnické osoby obchodním zákoníkem.

V závislosti na změně příslušných právních norem, jakož i obchodní politice společnosti, si společnost DN FORMED Brno s.r.o., IČ: 46982604 DIČ: CZ46982604, vyhrazuje právo Obchodní podmínky měnit.

Slevové kupóny nelze slučovat.

Platné od 1. 9.2021